Powered by Smartsupp

Zrównoważony rozwój

Czym jest? Dlaczego jest taki ważny?

Elementy zrównoważonego rozwoju w nauczaniu

Zrównoważony rozwój to wymóg współczesności i dążenie przyszłości.

Zrównoważony rozwój
- dbam o siebie, innych i o środowisko

Jako ludzkość, osiągnęliśmy taki poziom dobrobytu, który jest możliwy do utrzymania - pod warunkiem odpowiedniego gospodarowania. Zatem nasze dzieci mogą korzystać z tego, do czego doszliśmy przez pokolenia, mogą również pracować na rzecz rozwoju i osiągnąć więcej niż my. Warunkiem jest ZRÓWNOWAŻENIE. Oznacza to rozwój osiągany bez strat dla środowiska i nie kosztem ludzi, którzy są blisko czy w innych zakątkach świata. Tego i wrażliwości potrzebnej do realizacji tych idei, nauczamy dzieci.

Choć idea zrównoważonego rozwoju może brzmieć górnolotnie jak dla nauczania przedszkolnego, to my będziemy ją realizować. Przede wszystkim poprzez dbałość o siebie nawzajem, poprzez niezgodę na złe traktowanie, poprzez naukę zgodnego współistnienia i rozwiązywania konfliktów z szacunkiem. Poprzez pokazywanie, że jesteśmy częścią czegoś większego, jesteśmy odpowiedzialni za siebie, za innych, za środowisko.